Skip to content

O KLUBIE

logo_strada

Klub Sportowy „Strada” powstał w sierpniu 2020 roku. Jego głównym celem jest rozpowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W pierwszym roku działania Klub prowadził głównie zajęcia judo i liczył ok. 150 członków.

Aktualnie prowadzimy zajęcia w 4 sekcjach:

 • sekcji judo,
 • sekcji akrobatyki
 • sekcji tańca
 • sekcji gimnastyki artystycznej

Siedziba klubu mieści się na warszawskim Wawrze, jednak zajęcia odbywają się w blisko dwudziestu lokalizacjach na terenie Warszawy, Józefowa i Otwocka. Aktualnie członkowie Klubu trenują w ponad 30 grupach o różnym stopniu zaawansowania. 

ks-strada.pl-judo-005
ks-strada.pl-judo-037

Zajęcia prowadzą zawodowi trenerzy posiadający doświadczenie w pracy z dziećmi. Sale treningowe, na których ćwiczą członkowie Klubu wyposażone są w sprzęt odpowiedni do trenowanej dyscypliny – materace i maty do judo, ścieżki gimnastyczne do akrobatyki, parkiet. 

 

Jako Klub regularnie bierzemy udział we współzawodnictwie sportowym, w którym nasi zawodnicy osiągają coraz większe sukcesy. Nasza kadra bierze regularny udział w szkoleniach i sympozjach stale podnosząc swoje kwalifikacje. 

IMG_0901
ks-strada.pl-funcamp-035

Klub organizuje obozy sportowe, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Jakość prowadzonych zajęć oraz bezpieczeństwo w ich trakcie są naszymi priorytetami. Planujemy niebawem otworzyć kolejne filie naszych sekcji w nowych lokalizacjach na terenie Warszawy i okolic. Jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się klubów sportowych w Polsce 

JUDO

Korzyści dla rozwoju dziecka

Dziecko poprzez wytrwałą praktykę Judo rozwija swoją siłę, szybkość, gibkość, koordynację, refleks, koncentrację, równowagę, odporność, osobowość, pewność siebie oraz znajomość własnego ciała. .

Ze względu na stale zmieniające się sytuacje, w praktyce Judo dziecko zobowiązane jest do stymulowania swojego „myślenia taktycznego”.

Judo nie zachęca do agresji; Poprzez relacje z rówieśnikami dziecko uczy się współpracować, szanować i rozwijać samokontrolę.

Judo jest praktykowane bez ciosów i kopnięć w początkowej fazie, co jest bezpieczniejsze dla dzieci, gdy zaczynają uprawiać sztukę walki.

Nawet jeśli pierwotnie jest to sztuka walki, judo przekazuje w swojej praktyce pewną kulturę i tradycje, takie jak szacunek, dyscyplina, równowaga emocjonalna, i wprowadza wiele innych wartości do codzienne nawyki dzieci.

Przydatne informacje o Judo:

 • To sport szkolny ze wszystkim, co reprezentuje.
 • To sport olimpijski.
 • To jest przedmiot obowiązkowy dla studentów INEF [odpowiednik francuskich STAPS]
 • Jest to sport, którego uprawianie zostało uznane przez UNESCO za najbardziej godne polecenia dla dzieci powyżej 4 roku życia.
 • UNESCO ogłosiło judo najlepszym początkowym sportem do treningu dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 21 lat.”
 • „Do wprowadzenia we wszystkich szkołach”


Wpływ na inne strefy życia

Wspieramy harmonijny rozwój dzieci, aby w przyszłości wyrosły na zdrowych, sprawnych, zadowolonych z życia i odnoszących sukcesy ludzi. Dając dobry przykład, mamy zamiar kształtować ich zachowania w celu wytworzenia w grupie atmosfery wzajemnego szacunku i życzliwości, co w  przyszłości przekładać się będzie na inne sfery ich życia.

Judo to przede wszystkim sport walki – na treningach zawodnicy uczą się technik rzutów, trzymań, w późniejszym etapie dźwigni i duszeń.

Treningi judo to również  nauka bezpiecznego upadania, ale nie tylko…

Dysponując grubą matą piankową i materacami, na zajęciach z dziećmi wykonujemy bardzo dużo elementów gimnastycznych – przewroty w przód, w tył, przez bark, do kołyski itp. Bieganie na czworaka jest elementem wielu zabaw i tu również wszystkie kierunki ruchu w „parterze” zostają przez dzieci opanowane.


Celem naszej pracy w Klubie jest:

 • wychowanie dzieci i młodzieży w duchu sportu
 • trenowanie i udział we współzawodnictwie sportowym
 • wypracowanie u dzieci pozytywnych skojarzeń: sport – przyjemność, wysiłek – satysfakcja
 • szeroko rozumiana profilaktyka schorzeń układu ruchu
 • przygotowanie motoryczne do podjęcia specjalistycznego treningu w przyszłości
 • przedstawienie atrakcyjnej alternatywy dla dzieci, które spędzają zbyt dużo czasu przed telewizorem i /lub komputerem.

Ćwiczenia akrobatyczne

Wiele ćwiczeń gimnastycznych przygotowuje dzieci w późniejszym etapie do ćwiczeń akrobatycznych. Mostki zapaśnicze, mostki gimnastyczne oraz wiele innych, będą ćwiczeniami obecnymi na każdym treningu. Przerzuty bokiem, wychwyty z rąk, wychwyty z karku, w przyszłości fiflaki, a nawet salta, będą w zasięgu dzieci.

Wszystkie te ćwiczenia oraz wiele innych przemycamy w czasie zabaw, animujemy te zabawy w tonie odpowiadającym wiekowi dzieci.

Na treningach panują jasne zasady, dzieci nagradzane są pochwałami za zaangażowanie w trening.

W czasie treningów prowadzone są liczne pogadanki na temat higieny, zdrowego stylu życia, zdrowej żywności itp.

Judo jest jednym z najbezpieczniejszych i najmniej kontuzyjnych sportów!

Od zabawy do sportu!

AKROBATYKA

Widowiskowy sport

Akrobatyka sportowa to niezwykle widowiskowy sport, który polega na wykonywaniu wielu efektownych elementów wymagających połączenia zdolności motorycznych takich jak siła, gibkość, koordynacja ruchowa, skoczność z poczuciem rytmu. Dzieci w naszym klubie zaczynają przygodę z akrobatyką już od 6 roku życia i dzięki temu podnoszą sprawność fizyczną od najmłodszych lat.

Indywidualny rozwój

Stawiamy na indywidualny rozwój każdego uczestnika. Posiadamy grupy o różnym stopniu zaawansowania, gdzie przygotowujemy jak prawidłowo, w bezpieczny sposób wykonywać elementy o różnym stopniu trudności.

Kreatywne zajęcia

Na naszych zajęciach uczestnicy poznają wiele elementów akrobatycznych takich jak przewroty, stania na rękach, mostki, szpagaty, przerzuty, elementy dwójkowe. Rozwijają kreatywność tworząc własne układy akrobatyczne, uczą się pracy w grupie, mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na pokazach organizowanych przez klub. Zawsze trenują pod opieką trenera na profesjonalnym sprzęcie.

Taniec

Różne style

Taniec nowoczesny łączy w sobie różne style taneczne, takie jak: hip hop,
jazz-funk, dancehall, disco dance, street dance i wiele innych. Na
zajęciach dziecko poznaje podstawy tańca nowoczesnego, elementy
techniki, podstawowe kroki oraz rozwija poczucie rytmu i sprawność
fizyczną.

Grupy dla początkujących

Dla grup początkujących tworzone są choreografie wszechstronne, które pomagają dziecku poznać świat tańca na pierwszych etapach, spróbować swoje siły i się nauczyć podstawowych elementów techniki, które w przyszłości pomagają rozwijać się na jego tanecznej drodze.

W każdej grupie, niezależnie od poziomu zaawansowania, nasi trenerzy
dbają o taneczny rozwój dziecka, przekazując swoją wiedzę i
doprowadzając do jego pierwszych sukcesów, które zwiększają motywację i
zaangażowanie do osiągnięcia kolejnych i jeszcze lepszych wyników. Więc
nasi trenerzy, chęć i regularne treningi na pewno dadzą ten oczekiwany
wynik. A upewnić się w tym można na naszych zajęciach tańca nowoczesnego.

Grupy dla zaawansowanych

W grupach średniozaawansowanych oraz zaawansowanych dziecko uczy się
trudniejszych choreografii opartych na konkretnym stylu, na przykład hip
hop albo jazz-funk. W takich grupach ćwiczymy ruchy dopasowane
dokładnie do danego stylu, wprowadzane są trudniejsze elementy w
choreografii oraz elementy gimnastyczne i akrobatyczne.

Taneczny rozwój dziecka

W każdej grupie, niezależnie od poziomu zaawansowania, nasi trenerzy
dbają o taneczny rozwój dziecka, przekazując swoją wiedzę i doprowadzając do jego pierwszych sukcesów, które zwiększają motywację i zaangażowanie do osiągnięcia kolejnych i jeszcze lepszych wyników. Więc nasi trenerzy, chęć i regularne treningi na pewno dadzą ten oczekiwany wynik. Upewnić się w tym można na naszych zajęciach tańca nowoczesnego.

Gimnastyka artystyczna

Koordynacja

Gimnastyka artystyczna to dyscyplina, która w naszym klubie oferuje wyjątkową możliwość rozwijania zdolności motorycznych, siły, gibkości oraz koordynacji ruchowej. Nasze zajęcia są skonstruowane tak, aby każde dziecko mogło odkryć i rozwijać swoje talenty, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Technika

Na zajęciach gimnastyki artystycznej dzieci uczą się wielu efektownych elementów, takich jak przewroty, stania na rękach, mostki, szpagaty oraz przerzuty, które podnoszą ich sprawność fizyczną od najmłodszych lat. Wszystkie te elementy są wprowadzane stopniowo i dostosowane do wieku oraz umiejętności uczestników.

Świetna zabawa

Nasze zajęcia to nie tylko nauka technik, ale także doskonała zabawa! Animujemy dzieci do eksperymentowania z różnymi ruchami, tworzenia własnych układów i współpracy w grupie. Dzięki temu nie tylko rozwijają swoje umiejętności gimnastyczne, ale także uczą się pracy zespołowej i kreatywnego myślenia.

Rozwój

Nasi wykwalifikowani trenerzy dbają o to, aby każde dziecko otrzymało wsparcie i motywację potrzebną do osiągania sukcesów. Podczas zajęć prowadzone są również rozmowy na temat higieny, zdrowego stylu życia oraz odpowiedniego odżywiania, co pomaga kształtować zdrowe nawyki i świadomość zdrowotną.

Zapisy na zajęcia

  Wybierz temat


  Wybierz dyscyplinę

  Wybierz lokalizację sekcji judo

  Wybierz lokalizację sekcji akrobatyki

  Wybierz lokalizację sekcji tańca

  Wybierz lokalizację sekcji gimnastyki artystycznej

  Imię i nazwisko dziecka

  Wiek dziecka

  Klasa

  Telefon rodzica

  e-mail rodzica
  Klub Sportowy “Strada”

  ul. Ślazowa 12
  04-734 Warszawa

  NIP: 9522208968
  REGON: 386872399

   

  Adres korespondencyjny i Biuro:

  (brak stałych godzin pracy biura – spotkanie po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym)
  05-420 Józefów, ul. Leśna 14B

  Numer konta Klubu Sportowego „Strada”:

  75 1160 2202 0000 0004 7485 2187 (Millennium Bank)